Karadağ’ın Hatay, Osmaniye Adana ve Mersin Fahri Konsolosu Şerif Tosyalı’yı ziyaret ettiler. Konuklarını büyük bir samimiyet ve dostluk çerçevesinde karşılayan Şerif Tosyalı, iki ülke arasındaki bağların her geçen gün daha da güçlendiğini söyledi.

‘ŞERİF BEY GENÇ VE ÇOK BAŞARILI’
Karadağ Ankara Büyükelçisi Branco Miliç, daha sonra Karadağ’ın Hatay Osmaniye Adana ve Mersin Fahri Konsolosu Şerif Tosyalı ile birlikte Osmaniye Valisi Kerem Al’a makamında konuk oldular. Ziyaretten ötürü son derece memnuniyet duyduğunu belirten Osmaniye Valisi Kerem Al, genç, dinamik ve önemli bir bilgi birikime sahip olan Şerif Tosyalı’nın verilen her görevi layıkıyla yerine getirdiğini ifade etti. Karadağ Ankara Büyükelçisi Branco Miliç ise, Vali Al’a göstermiş olduğu misafirperverlikten ötürü teşekkür ederek, enerji dolu kimliği ve üstün gayretleriyle Şerif Tosyalı’nın fahri konsolusluk görevini büyük bir istek ve gayretle sürdürdüğünü, bunun da kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu kaydetti. Yaklaşık bir aydır Türkiye’de olduğunu ve ülkemizi çok sevdiğini belirten Büyükelçi Miliç, Türkiye ile Karadağ arasında yıllardır süren dostluğu sürdürmek için elinden gelen tüm gayreti göstereceğini vurguladı. Miliç ayrıca Ankara’da bulunan Büyükelçilik kapısının bölge sanayicilerimiz için 24 saat açık olduğunu sözlerine ekledi. Ziyaretin sonunda Osmaniye Valisi Kerem Al, Büyükelçi Miliç’e günün anısına şilt takdim etti. Karadağ’ın Hatay, Osmaniye Adana ve Mersin Fahri Konsolosu Şerif Tosyalı ve Büyükelçi Branco Miliç Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke ve yönetim kurulunu da ziyaret ederek, karşılıklı görüş ve fikir alışverişinde bulundular.

‘SANAYİCİLERE KAPIMIZ AÇIK’
Karadağ Ankara Büyükelçisi Branco Miliç, Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinin ardından, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi’ni ziyaret ederek, demir çelik ve pamuk ipliği üretim merkezi olan Osmaniye OSB’de Başkan Vekili Şerif Tosyalı ve yönetim kurulu üyelerinden detaylı bilgiler aldı. Büyükelçi Miliç, Karadağ’da benzer yatırımlar için Osmaniyeli sanayicilere kapılarının her zaman açık olacağını söyledi.

TOSÇELİK TESİSLERİNE HAYRAN KALDI
Büyükelçi Miliç ve Fahri Konsolos Şerif Tosyalı, OSB ziyaretinin ardından Osmaniye Yassı ve Yapısal Çelik Üretim Tesisleri’ne geçtiler. Fabrikayı baştan sona gezen Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Branco Miliç’e, Şerif Tosyalı, tesislerin işlevi hakkında geniş ve detaylı bilgiler sundu. Büyükelçi Miliç, devasa bir tesis olan Tosçelik tesislerine hayran kaldığını ifade ederek buranın bir gurur abidesi olduğunu kaydetti.

İSKENDERUN MUHTEŞEM GÜZELLİĞE SAHİP
Osmaniye ziyaretlerinin ardından İskenderun’a gelen Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Branco Miliç, Karadağ Büyükelçiliği 1.Katip Konsolos İvana Krivokapic ve Karadağ’ın Hatay, Osmaniye, Adana ve Mersin Fahri Konsolosu Şerif Tosyalı, İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit’e konuk oldular. Misafirlerini ilgiyle karşılayan Kaymakam Özyiğit, bu ziyaretin kendisini ziyadesiyle onurlandırdığını ifade etti. Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette konuşan Büyükelçi Miliç, dağ, deniz ve doğa ile buluşan İskenderun’un muhteşem bir güzelliğe sahip olduğunu dile getirdi. İskenderun’un geleceğinin parlak olduğunu kaydeden Büyükelçi Miliç, kentimize hayranlığını da gizleyemedi. İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit ziyaretin sonunda Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Branco Miliç’e fincan takımı hediye etti.

SAMİMİ KARŞILAMA
Kaymakamlığın ardından Büyükelçi Miliç ve Fahri Konsolos Şerif Tosyalı, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e de ziyarette bulundular. Başkan Seyfi Dingil, nazik ziyaretlerinden ötürü büyük onur duyduğu Büyükelçi Miliç ve Şerif Tosyalı’ya teşekkür etti. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, konuklarına İskenderun ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili bilgiler verdi. Samimi bir dostluk ortamının oluştuğu ziyaretin sonunda İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Büyükelçi Branco Miliç’e anı tabağı takdim etti. Ziyaretin son durağında ise Büyükelçi Miliç, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi’ne geçerek OSB Başkanı Fatih Tosyalı ile görüştü. İş dünyasının Türkiye ekonomisi üzerindeki katkısına değinen Başkan Tosyalı, iki kardeş ülke arasındaki karşılıklı işbirliğinin gelecekte ekonomik ilişkilere güç katacağına dikkat çekti.
OSB Başkanı Fatih Tosyalı, ziyaretin sonunda Büyükelçi Miliç’e anı tabağı takdim etti.

manset(77) karadag23 karadag22 içerik 7(2) içerik 6(5) içerik 5(19) içerik 4(48)İKİ ÜLKE ARASINDAKİ DOSTLUK BAĞI DAHA DA GÜÇLENİYOR
Gün içerisinde yoğun geçen ziyaretlerin ardından ise İskenderun Yelken Kulübü’nde Karadağ’ın Ankara Büyükelçisi Branco Miliç onuruna akşam yemeği verildi. Yoğun katılımla geçen yemeğe; İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, İskenderun Başsavcısı Abdulkadir Akın, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başer,İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Başkanı ve MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz, İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Bülent Kavsak, Payas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nihat Akkatoğlu, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tosyalı, İskenderun Genç İş Adamları Derneği Başkanı Gökhan Gökten, sanayici iş adamları ile seçkin bir davetli topluluğu katıldı. Yemekte her iki ülke ile ilgili çeşitli işbirliği konuları ve görüşmeler yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.