İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ortaklığında yürütülen, “Zaman Entegre Zamanı” adlı projenin açılış ve tanıtım toplantısına davet ziyaretleri gerçekleştirildi. Proje Koordinatörü Yusuf Yıldırım ve Proje ekibinde yer alan Kerem Deveci ile Deniz Nizamoğlu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güven’i ziyaret ettiler.

Açılış ve Tanıtım Toplantısı Anemon Otel’de Gerçekleşecek
04.11.2014 tarihinde İskenderun Anemon Otel Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek olan proje tanıtım ve açılış toplantısı hakkında İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a bilgi veren Proje Koordinatörü Yusuf Yıldırım, Projenin Türkiye’de İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı’nın (İKG OP) mesleki eğitim ve öğretimin kalitesinin geliştirilmesi konusuna yoğunlaşan 2. öncelik ekseni kapsamında yer alan “Eğitim kalitesinin arttırılması, eğitim ve iş işgücü piyasası arasındaki bağın güçlendirilmesi” amaçları temelinde inşa edildiğini açıkladı.

içerik 2(288) içerik(794)İleri Düzey Otomasyon Sistemleri Eğitimi
Yıldırım;“Proje kapsamında İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan 9 teknik öğretmen ve İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’ne bağlı işletmelerde çalışan 5 usta öğretici için 180 saati teorik ve uygulamalı, 160 saati İşbaşı eğitim şeklinde planlanan İleri Düzey Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Eğitimi bulunmaktadır. İşbaşı eğitimlerin 40 saati İskenderun OSB’ye bağlı işletmelerde, 40 saati İstanbul’da faaliyet gösteren İştirakçi kuruluş olan Teko Elektronik’in üretim tesislerinde, 40 saati Almanya’daki EATON – RMQ fabrikasında, 40 saati Hollanda’daki EATON-MCC fabrikasında yapılacaktır. Öğretmen ve usta öğreticilere yapılacak olan ileri düzey endüstriyel otomasyon sistemleri eğitiminin ardından bu eğitimcilerin hazırlayacakları temel düzey endüstriyel otomasyon sistemleri eğitimi planı 120 saatlik teorik ve uygulamalı kurs şeklinde İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerinden, Bilişim Teknolojileri alanında eğitim gören 20 öğrenci, Makine Teknolojileri alanında eğitim gören 20 öğrenci, Elektrik-Elektronik alanında eğitim gören 20 öğrenci olmak üzere toplam 60 öğrenciye ve İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’ne bağlı işletmelerde çalışan meslek lisesi mezunu 20 işçiye uygulanacaktır” açıklamasına yer verdi.

İTSO’ dan Destek…
Gerçekleşen ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyetini dile getiren ve proje ekibine teşekkürlerini sunan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, İTSO olarak projeye destek olacaklarını kaydetti.
Milli Eğitim Müdürü’nden Teşekkür
Sona eren ziyaretin ardından İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güven’de ziyaret edilip açılış ve tanıtım toplantısına davet edildi. Güven, Proje Koordinatörü Yusuf Yıldırım ile proje ekibinde yer alan Kerem Deveci ve Deniz Nizamoğlu’na teşekkürlerini sundu. Öte yandan, her yıl yürüttükleri başarılı projeler ile tanınan proje ekibi, yine bölge’de bir ilki gerçekleştirecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.