Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Hatay Yüzme İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “1 Temmuz Denizcilik Bayramı Yüzme Müsabakaları” İskenderun Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapıldı.
Hatay genelinden 8 takım ve 230 sporcunun mücadele ettiği müsabakada İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Hatay Şampiyonu oldu. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen denizcilik bayramı yüzme müsabakaları çekişmeli yarışmalara sahne oldu. Bu yılla birlikte üst üste 5. yıl Hatay şampiyonu olan İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü sporcuları başarıları ile göz doldurdular. Müsabakada dereceye giren takımlara kupalarını İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ve Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Başkanı A. Kadir Doğan ve Hatay Yüzme İl Temsilcisi Murat Şaydak’ın elinden aldılar. İskenderun Yüzme İhtisas 8449 puanla birinci, Hatay Yüzme İhtisas 6031 puanla ikinci, Antakya Belediyesi Spor Kulübü 4789 puanla üçüncü oldular.

Müsabaka sonunda yarışmaları değerlendiren yüzme antrenörü Murat Kaptanoğlu “ 5 yıl önce İskenderun’da düzenlenen 1 temmuz Yüzme Müsabakalarında diğer şehirlerden gelen takımlar birinci olurdu. Bu İskenderun adına üzücü bir durumdu. Ancak bizim kulübümüzün kurulmasıyla Yüzme sporunun gelişimi İskenderun hızlı bir ivme kazandı. Diğer başarılarımızın yanında son beş yıldır 1 Temmuz Müsabakalarında Hatay Şampiyonu oluyoruz. Bu bizim için gurur vericidir. Tüm sporcularımı ve ailelerimizi kutluyor, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kuruluna ve Başkanımız A. Kadir Doğan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.