İlimiz Hatay genelinde faaliyet gösteren, ülke çapında tanınmış firmalarımız, Osmaniye’de de gurur kaynağımız oldu. Osmaniye Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından 2011 yılında en çok prim ödeyen ilk 10 firmaya verilen teşekkür plaketlerini için Osmaniye Gala Tesisleri’nde düzenlenen törene Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Osmaniye Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Korkmaz, sanayici Fatih Tosyalı, Osman Tufan ve diğer bazı sanayiciler ile teşekkür plaketi sunulan firmalarda çalışan işçiler ve aileleri katıldılar. Törende, en çok SGK primi ödeyen 10 firma sırasıyla şu şekilde açıklandı; Tosçelik Profil ve Sac End. A.Ş., Yolbulan-Baştuğy Metalurjı Sanayi A.Ş., Beyteks Tekstil San. Ve Tic. A.Ş., ABC Deterjan San ve Tic. A.Ş., Osmaniye Deva Özel Sağ. Hiz. Ltd.Şti., Plantınum Demir Çelik San. Tic. A.Ş., İlhanlar Haddecilik Boru Profil San Ltd. Şti., Özel Kadirli Sağlık Hiz. San ve Tic .Ltd. Şti.
Vali Cerrah “Bölgemizde sigortalı sayımız artıyor”
Törenin açılış konuşmamsını yapan Osmaniye SGK İl Müdürü Mehmet Korkmaz SGK İl Müdürlükleri arasında Türkiye dördüncüsü olduklarını ve bu başarıya omuz veren tüm personeline teşekkür ettiğini ifade etti. Düzenlene plaket töreninde konuşan Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ise özetle “Bölgemizde iş yeri sayımız artıyor, beraberinde sigortalı çalışanlarımızın da sayısı artıyor. Güçlü devlet istiyorsak, emeğin karşılığı verilmeli ve devlete de SGK primi anlamında da yardımcı olunmalıdır. Osmaniye SGK İl Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde 4. sıraya yükselmesi kayda değer bir olaydır. İl Müdürlüğü çalışanlarının başarılarının devamını diliyorum. Plaket almaya hak kazanan 10 şirketimizi de kutluyor, ülke ekonomisine katkı veren çalışmalarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Sosyal Güvenlik Kurumunu tanıtan bir film Tosçelik A.Ş. tanıtan bir sine vizyon gösterisi izlendi. Plaket sunumu sonrası topluca hatıra fotoğrafı çekildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.