İskenderun spor’un geleceği için yapılan toplantılar sürüyor. Kulübün 30 haziran’da kongreye gideceği ve güçlü bir yönetimle kulübün yoluna devam edeceği yönündeki gelişmeler olumlu karşılandı. Son olarak İskenderun Ticaret ve Sanayi odasında düzenlenen toplantıya İTSO yönetimi adına Bedrettin Öz ve Çağrı Belibağlı katılırken, Belediye Meclisinde gurubu bulunan partiler adına ise gurup Başkanvekilleri katıldılar. Toplantıda kulüp adına açıklamayı Başkan Sedat Uysal yaptı. Başkan Uysal açıklamasında özetle;
“Bildiğiniz gibi 16.05.2012 tarihinde kulübümüzün durumu ile ilgili tüm bilgiler yönetim kurulumuzca samimi ve şeffaf bir şekilde sizler aracılığıyla İskenderun Kamuoyuna duyurulmuştu. Bugüne kadar neredeyse hiçbir kulübün samimi olarak açıklayamadığı bu tablolar, şehrimizin dinamik kurumlarını harekete geçirmiş ve sizlerin de takip ettiği gibi İskenderun spor için herkesin taşın altına elini koymasını sağlayacak bir oluşum sağlanmıştır. İsk. Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan seri toplantılar sonucu, İskenderun spor’un İskenderun’ a ait olduğunun altı çizilerek, kulübün mevcut sabit gelirlerinin arttırılmasına yönelik çalışmaların hızlandırılması, bölgemizdeki potansiyelin değerlendirilerek bugüne kadar olduğu gibi yetenekli gençlerimize imkan sağlanması, tesisleşmenin bir an önce tamamlanarak kulübün göçebe hayatının sonlandırılması, tüm kesimlerin katkılarıyla kulübümüzün büyütülüp, önümüzdeki süreçlerde sadece Futbol değil, bir çok amatör ve profesyonel spor branşında faaliyet göstererek şehrimize ve ilimize yakışan, yetiştirdiği sporcularla ülke sporuna katkıda bulunan örnek bir kulüp olması için elbirliği ile çalışılmasına ve bu kararın tüm İskenderun Kamuoyu ile paylaşılmasına karar verilmiştir” diye konuştu.
Mevcut borçlar ödeniyor
Başkan Uysal, açıklamasının devamında ise şunları ifade etti;”
“Platform, hızla mevcut borçların ödenmesi ve yeni sezon hazırlıkları için çalışmalarına devam etmektedir. Yapılan planlamalar ile, katkıların artması oranında, kulübümüzün tam bir kurumsal kimliğe kavuşması ve layık olduğu üst liglere çıkarak İskenderun’umuzu ve Hatay’ı en iyi şekilde bölgemiz gençleri ile temsil etmesi hedeflenmiştir. Bu oluşumun sağlanmasında katkıları olan İskenderun Belediye Başkanımıza, İskenderun Belediye Meclisi’nde grubu bulunan tüm siyasi partilerimizin grup Başkanvekilleri ile tüm Belediye Meclis Üyelerimize, İsk. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerine, İsk. Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerine, İsk. Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerine, çok değerli işadamlarımıza, tüm esnaf oda Başkanlarımıza ve esnaflarımıza İskenderun spor’a gönül vermiş cefakâr taraftarımıza, 2009 yılından bu yana kulübümüzde görev almış tüm yönetim kurulu üyelerimize, teknik kadrolarımıza, sporcularımıza, çalışanlarımıza, destek veren kişi, kurum ve kuruluşlarımız ile bu konuyu sürekli gündemde tutarak ciddi katkı sağlayan siz değerli basın mensuplarımıza, tüm İskenderun adına şükranlarımızı sunarız” şeklinde konuştu. Toplantı İskenderun spor’a sürekli maddi gelirin nasıl sağlanabileceği yönündeki fikir jimnastiğiyle devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.