Hayırsever işadamı Nuri Üysen, yeni ortağı olduğu Atalar Koleji’nin 5.sınıfların mezuniyet gecesinde öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile birlikte güzel bir gece geçirdi. Atalar Koleji’nin 5.sınıf öğrencilerinin hazırladığı güzel geceye konuk olan eğitimci işadamı Üysen, bol bol anı tazeledi ve duygusal anlar yaşadı.
Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana 5.sınıf imajı ile 8 yıllık eğitimin içinde olan 5.sınıfların hep bir ayrıcalığı oldu. 5.sınıflar tek bir sınıf öğretmeni ve bazı branş öğretmeni olan sınıfların yani İlköğretim birinci kademenin son sınıfı olarak hafızalarda yer etti. İkinci kademede her bir derse bir öğretmenin girdiği bir dönem olarak sürdü. O nedenle bu yıl 5.sınıf okuyan öğrenciler son 5.sınıflar olarak ilköğretimden mezun oldular.
Onların 5 yıldır gördükleri eğitimin sonucunda düzenlenen geceye Atalar Koleji kurucusu Hasan Bahtiyar ve Atalar Koleji’nin yeni ortağı hayırsever işadamı Nuri Üysen katılarak bu anlamlı töreni ve geceyi renk kattılar. Kendisi de öğretmenlik mesleğinden gelen ünlü işadamı gecede yaptığı konuşmada eğitimin önemi üzerinde durarak, çocukların gelecekte bu ülkenin yöneticileri olacağını, bunları yetiştiren öğretmenlerin emeklerinin ölçülemeyeceğini anlatarak Atalar Koleji’nin de bu süreçte birçok yeniliklerle yeni bir eğitim dönemine gireceğini vurguladı.
Sunumlar görsel şölene dönüştü
5.sınıf öğretmenleri Ayla Atlas ve Semra Bayar’ın hazırladığı gösteriler ise muhteşem oldu. Öğrenciler, öğrendikleri dansları, sunumları, görsel bir şölene dönüştürdüler. İzleyenlere parmak ısırtan gösteriler, yaşlarından çok daha büyüklerin yapabilecekleri etkinlikler olarak dikkat çekti. Öğretmen ekibi ile 5.yıl pastasını kesen öğrenciler başarı belgelerini almanın sevincini kutladılar.
Anne ve babaların çocuklarıyla gurur duyduğu bu törende Atalar Koleji’nin öğretmenlerine birer çiçek sunan yöneticiler, öğretmen, öğrenci ve velilerin işbirliğinden her zaman pozitif gelişmeler yaşandığını ve bunun da Atalar Koleji’nin başarı grafiğini arttırdığını ifade ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.