Hatay’da polisin izinsiz gösteri düzenledikleri gerekçesiyle müdahale ettiği grup ara sokaklara kaçtı. Polise taş ve sopa atan gruba zaman zaman müdahale ediliyor. Antakya Maksim Park’ta izinsiz gösteri yapan ve uyarılara rağmen dağılmayınca polisin müdahale ettiği gruptakiler, ara sokaklara kaçtı. Daha sonra tekrar bir araya gelerek, slogan atıp Uğur Mumcu Alanı’nda toplanan gruba güvenlik güçleri biber gazı ve Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı

TOMA İLE MÜDAHALE

Gruptakilerin de müdahale sırasında polise taş, sopa ve su şişesi fırlattıkları görüldü. Alandaki müdahalenin ardından grup tekrar ara sokaklara kaçarak, burada beklemeye başladı. Bu sırada, olay yerine gelen CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, gruptakilere dağılmaları ve evlerine gitmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Gruptaki bazı kişiler bunun üzerine dağılırken, bazı sokaklarda ise göstericilerin bekleyişlerini sürdürdükleri öğrenildi. Kaçtıkları ara sokaklardan polise taş ve sopan atan gruptakilere zaman zaman müdahale ediliyor.

GÖSTERİCİLERİN ARASINDA KALAN BİR POLİS DARP EDİLDİ

Bu arada olaylar sırasında dağıtmak istediği gruba müdahale eden bir polis memurunun göstericiler arasında kaldığı görüldü. Göstericiler tarafından darbedilen polis memuru, bölgeye gelen meslektaşları tarafından kurtarıldı.  Kent merkezinde, Adana, Mersin, Osmaniye ve Kahramanmaraş’tan gelen ekiplerin de takviye yaptığı polisler geniş güvenlik önlemlerini devam ettiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.