Elazığ’ın Arıcak ilçesinde operasyon esnasında kalp krizi geçirerek şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hakan Tan, askeri törenin ardından İskenderun Şehitliği’nde topağa verildi.

Şehit Tan’ın acılı babası Cuma Tan, oğlunun tabutu başında gözyaşı dökerek, “Merak etme oğlum emanetin emin ellerde.” dedi.

Jandarma Uzman Çavuş Hakan Tan, operasyona giderken kullandığı zırhlı aracın direksiyonunda kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. 2 çocuk babası, 38 yaşındaki Tan’ın cenazesi, şehir merkezindeki Kaptan Mehmet Paşa Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından bir süre askerler ve top aracında taşındıktan sonra İskenderun Şehitliği’nde toprağa verildi. Cenaze törenine Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı, askeri ve mülki erkan ile şehit yakınları katıldı.

Hakan Tan’ın cenaze namazını, Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanolu kıldırdı. Göğsünde babasının fotoğrafları ile dua eden Hakan Buğra (10), dedesi Cuma Tan ile birlikte son kez Türk bayrağına sarılı tabuta yaklaştı.

Şehit Babası Cuma Tan, torunu Hakan Buğra ile birlikte Türk bayrağına sarılı tabutu son kez öptü. Şehit babası, “Merak etme oğlum, emanetin emin ellerde.

 

Ona gözümüz gibi bakacağız. Gözün arkada kalmasın. Allah’a emanet ol. Mekanın cennet olsun.” diyerek göz yaşı döktü. Acılı eş Sıdıka Tan ise güçlükle ayakta durmaya çalıştı. Sıdıka Tan, top arabasında giden eşinin Türk bayrağına sarılı tabutuna bakarken göz yaşlarını tutamadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.