Ak Parti Hatay milletvekili Orhan Karasayar İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, milletvekili adayı Filiz Özçörekeçi Ak Parti İskenderun ilçe Başkanı Vedat Tosun ve Ak Parti İlçe yönetimi İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimini ziyaret ettiler. Ziyarette ağırlıklı olarak bölge ekonomisi ve ülke gündemi ele alındı. İTSO’nun şehrin en önemli sivil toplum kuruluşlarının başında geldiğine vurgu yapan Ak Parti Hatay milletvekili Orhan Karasayar, “İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası bizim göz bebeğimiz. Milletvekili olarak görev yaptığım süre içerisinde her zaman başkanımız ile görüşerek, şehrin sorunlarını Ankara nezdinde çözmek için elimizden gelen gayreti gösterdik. İskenderun ve bölgemize hükümet olarak her türlü hizmeti getirdik. İskenderun tarihi, konumu ve yapısı ile son derece önemli ve potansiyel bir şehir. Hükümet olarak her zaman sanayiciye, yatırımcıya ve proje üreten işletmelerimizin yanında olduk” dedi. Milletvekili Orhan Karasayar, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlere dikkat çekerek, “İktidar olduğumuz dönemde yapılan hizmetler ortada, koalisyon ortamında hükümetlerinin hizmet üretemeyeceklerini düşünüyoruz. Bu bağlamda istikrarın devamı için Türkiye’nin güçlü bir iktidara ihtiyacı var” dedi. Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, “Önemli bir coğrafyada ve bölgede yaşıyoruz. Sınırlarımızda yaşanan sorunlar en çok sınır illerini etkiledi. Yatırımcılar ve esnaflarda gelişmelerden olumsuz etkileniyor. Bir an önce ülkede terör olaylarının bitmesi. İstikrarın sağlanması ve sınırlarımızdaki sorunların çözülmesi gerektiğine inanıyoruz.” Dedi.
AK PARTİ İTSO ZİY.HAB (1) AK PARTİ İTSO ZİY.HAB (2) AK PARTİ İTSO ZİY.HAB (4) AK PARTİ İTSO ZİY.HAB (7) AK PARTİ İTSO ZİY.HAB (8)Ali Tekten, Yabancılara daire satışları ekonomiyi canlandırır
Ziyarette bulunan İTSO Meclis Üyesi ve iş adamı Ali Tekten ise, “Hatay’da yabancılara daire satışlarının yapılması noktasında sorunlar yaşıyoruz. 10 yıl önce yabancıların arazi alımı yasaklandı. Ülkemizde gerek İstanbul, Antalya gerekse Trabzon gibi illerde Araplara daire kat mülkiyeti satışları yapılırken, bizim şehrimizde bu satışları maalesef yapılamıyor. Bu konuda sizlerden ve hükümetten destek bekliyoruz. Bölgemizde kat mülkiyeti veya daire satışlarının önünün açılması durumdan inşaat sektörüne bağlı olarak tüm ev eşyası satan esnaflarımızda buradan kazanç elde edecekler ve bölgemizde ciddi bir ekonomik canlılık oluşacak” dedi. Milletvekili Orhan Karasayar, İş adamı ve İTSO Meclis üyesi Ali Tekten’in bu önerisini dikkate alacağını ve hazırlayacağı dosyayı da Ankara’da ilgili kurumlara vererek, gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi. Ak Parti Hatay milletvekili Orhan Karasayar’ın ziyaretinde İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan vekili Muhsin Yeter İTSO Muhasip üye Özcan Aslan, İTSO yönetim kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu, Gassan Kuran Adnan Mursaloğlu ve Mehmet .Ali Bulut da hazır bulundular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.