İskenderun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Rızkullah Terbiyeli’nin altıncı ve en küçük torunu, yine gazetenin Yazı İşleri Müdürü İlyas Edip Terbiyeli ile Editörü Helga Terbiyeli’nin küçük ve şirin kızları Anna Terbiyeli sade bir törenle vaftiz oldu.
İskenderun Aziz Nikola Ortodoks Kilisesinde düzenlenen ayin törenini, Kilisenin Pederi Dimitri Yıldırım yönetti. Küçük Anna’nın Vaftiz Anneliği ile Vaftiz Babalığını Amcası Yusuf Terbiyeli ve Meral Sadreddin yaptılar.
Aile arasında gerçekleştirilen vaftiz töreni nezih bir ortamda geçti. Ayinde vaftiz hakkında kısa açıklamalar yapan Peder Dimitri Yıldırım, Hıristiyan dininde vaftiz olmanın önemine değindi. Daha sonra vaftiz kurnasında takdis edilmiş su ile yıkanan Anna ardından kutsal yağ ile de takdis edildi ve yine kutsal ekmek yiyerek Hıristiyanlığa adım atmış oldu.
Gerçekleşen ayin sonrası kilisenin bahçesinde misafirlere küçük bir kokteyl verildi. Davetlilerle tek-tek ilgilenen anne ve baba, törene katılan tüm konuklara ve yakınlarına teşekkür ettiler. Hatay Yaşam Gazetesi olarak, minik Anna’ya sağlık, başarı ve mutluluk dolu yıllar diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.