Dörtyol MMK Metalürji’nin 1. Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle gerçekleştirilen kutlamalara, Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı bayram Türkoğlu, Dörtyol Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Dörtyol Garnizon Komutanı Yarbay Mesut Cihaner ve Fourway Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Av. Mustafa Özbolat ile birlikte MMK Metalürji çalışanları katıldı.
Saygı duruşunun ardından Rus ve Türk milli marşlar birlikte okundu. MMK Genel Müdürü Vitaly Galkin yaptığı konuşmada metalürjinin ülkelerin kalkınmasında kilit bir rol üslendiğine vurgu yaptı. 1957 yılından beri Rusya’da metalürji bayramının kutlandığına atıf yapan Galkin; “Metalürji çalışanı olmak demek, modern sanayiye yön vermek demektir. Metalurji çalışanları ülkeler arasındaki yatırımlara yön vermekte ve uluslararası ilişkileri güçlendirmekte önemli bir rol üstlenmektedir. Dörtyol MMK Metalürji yüksek fırınlarda, haddehanelerde çalışan 2100 personeli ile büyük bir ailedir” diye konuştu.

Milletvekili Türkoğlu “Kurulan her tesisle bölgede işsizlik azalmaktadır”
Galkin’in ardından kürsüye gelen Türkoğlu, MMK Metalürji gibi tesislerin kazanılmasının ve yaşatılmasının önemine vurgu yaptı. MMK gibi tesislerin Rusya ve Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra kültürel ilişkilerin artmasında da önemli bir köprü vazifesi gördüğünü ifade eden Türkoğlu: “Kurulan her bir tesisle ve bu tesislerin bünyesinde gerçekleştirilen her bir kapasite artırımı sayesinde istihdamında hacminin genişlemekte ve işsizlik sorunu minimal bir hal almaktadır” dedi. MMK Metalürji’nin 1. Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutlayan Türkoğlu, emekçilerle bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin’de yaptığı konuşmada MMK Metalürji’nin kuruluş yıldönümü münasebetiyle gerçekleştirilen organizasyonun Rusya’daki şölenlerine gelecek yıl katılmayı umut ettiklerini söyledi.
MMK Metalürji’nin 1. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle üretim direktörlerine birer plaket verildi. Ayrıca AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ile birlikte Dörtyol Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Dörtyol Garnizon Komutanı Yarbay Mesut Cihaner ve Fourway Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Av. Mustafa Özbolat’a da günün anısına birer plaket takdim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.