İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, dinimizin birliğe, beraberliğe, sevgi ve kardeşliğe büyük önem verdiğini belirtti.
payas-konferans4Döngeloğlu, Payas’ta Sokullu Mehmet Paşa Külliyesinde, AK Parti İlçe Teşkilatının düzenlemiş olduğu “kardeşlik” konu bir konferans verdi.
Döngeloğlu, Dünya’nın birçok yerinde insanların katledildiğini belirterek, “Müslüman bir kimse, barışı ve kardeşliği gerçekleştirmek için çaba gösterir, haksızlık karşında sessiz kalmaz. Dinde kardeşlik önemli bir konudur. Üç çeşit kardeş vardır. Birincisi akraba kardeşliği, yani anneden, babadan dolayı kardeşlik. İkincisi din kardeşliği. Üçüncüsü ise insanlık kardeşliği. İnsanlık kardeşliğine ulaşmanın yolu ise diyalogtan geçer” dedi.
Döngeloğlu, ”Dinimizin altın bir kuralı da ‘Kendimiz için istediğinizi diğer kardeşlerimiz için de istemektir’ ayrıca, Müslümanlar ve din kardeşleri olarak kusurlarımızı araştırmamamız, suizanda bulunmamamız ve asla ırkçılığa düşmememiz gerekmektedir. Dünya insanları her zamankinden çok barışa, huzura ihtiyacı vardır. Bu konu da herkes üzerine düşeni yapmalı” belirtti.
Yapılan konuşmanın ardından kuranı Kerim ve ilahiler okundu. Düzenlenen toplantıya AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci, Payas İlçe Başkanı Hasan Altunsoy ve çok sayıda partili katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.