İskenderun’da trafik ve otopark sorunu gün geçtikçe içinden çıkılmaz hal alıyor. Özellikle Şehit Pamir Caddesi, Ulu Cami Caddesi, Bankalar Caddesi ve Doktorlar Caddesi’nde araçların gelişi güzel park etmesi yüzünden tıkanıklık yaşıyor.Şehir trafiğinden ‘illallah/ demeyenin kalmadığı son aylarda, birde otopark keşmekeşliği yaşanmaya başladı. Şehir trafiğinin yoğunluğunda nereye park edeceğini bilemeyen vatandaşlar, park ettikleri yerlerde de trafik akışının durmasına neden oluyor.

 

OTOPARKLAR TIKA BASA DOLU

Öte yandan İskenderun’daki otopark kapasitesinin yetersiz olması dolayısıyla da, otoparklarda bile keşmekeşlik yaşanıyor. Bir an önce İskenderun Belediyesi’nin otopark sorununa çözüm üretmesi gerektiğini belirten araç sahipleri ve vatandaşlar, özellikle Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerdeki çelik konstrüksiyonlardan yapılan çok katlı otoparkların İskenderun’da da hayata geçirilebileceğine dikkat çekiyor.

ÇELİK KONSTRÜKSİYONDAN KATLI OTOPARK

Çelik konstrüksiyondan yapılacak birkaç katlı otoparkların hem zamandan tasarruf hem de maliyetinin düşük olduğunu belirten araç sürücüleri ve esnaflar, bu sayede kentimizde yaşanan otopark sıkıntısının da bir nebze de olsa azalacağına dikkat çekiyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.