Dünyanın gözü ilçemiz İskenderun ve havalisinde. Bölgenin ihtiyaç duyduğu beş yıldızlı otel ihtiyacına yeni projeler üretilirken, dünyanın önde gelen turizm firmalarının İskenderun’da yatırım yapmaya can atar olması sevindirici bir gelişme olarak nitelendiriliyor. Son olarak
Ortadoğu ve Körfez’in en büyük otel zincirlerinden Rotana Hotels, Türkiye’de İskenderun’da yatırım kararını açıklaması bölgede ilgiyle karşılandı. Rotana CEO’su Selim El Zyr, Türkiye’de otel yatırımı için İskenderun’u seçtiklerini duyurdu. Büyüme stratejisi çerçevesinde Türkiye, Irak ve Moritanya’da yatırım kararı için gereken imzaları attıklarını açıklayan Zyr, Türkiye’de ilk kez turizm yatırımı kararı aldıklarını kaydetti. Türkiye’nin her zaman Rotana için son derece önemli bir ülke olduğunu belirten Rotana CEO’su Selim El Zyr, “Biz Türkiye’nin en gözde alanlarında yer almak istiyoruz ve bu amaçla Rhassos Rotana markamızla İskenderun’da yatırım yapmaya karar verdik” şeklinde konuştu.
Toplam 300 yataklı olacak lüks otelin yaklaşık 200 metrelik özel bir plajının olması ve 2014 yılında tamamlanarak ilk konuklarına kapılarını açması bekleniyor. A konuklara hizmet verecek olan otelin aynı zamanda otel dışı müşterilere de hizmet vermesi amaçlanıyor. Ortadoğu, Körfez ve Afrika bölgesinde 70 otel işleten zincirin yılsonu itibarıyla toplam 750 milyon dolarlık yatırımla oda sayısını 14 bine çıkarması hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.