Şırnak’ın Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan uzman çavuş Erbaş Gökhan Dokur eşinin memleketi İskenderun’da alkışlar ve gözyaşları arasında toprağa verildi.
Şırnak’ın Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan ve aslen Uşaklı olan uzman çavuş Gökhan Dokur’un,
cenazesi eşi Hülya Dokur’un isteği üzerine İskenderun’a getirildi.
Şehit için Kaptan Mehmetpaşa Camisi’nde öğle namazını müteakip tören düzenlendi. Törene, Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, 39. Makanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Atınç, AK Parti  Hatay milletvekilleri Orhan Karasayar ve Hacı Bayram Türkoğlu askeri ve mülki erkan şehit yakınları ve vatandaşlar katıldılar.
Şehit babası Fahri Dokur güçlükle ayakta durduğu oğlunun cenazesinde basın mensuplarının sorduğu sorulara “Vatan sağolsun” diyerek cevap verdi.
5 gün sonra yıllık izne geleceği öğrenilen şehidin 8 aylık oğlu Poyraz bebek ise olanlardan habersiz yakınlarının kucağında sürekli ağlıyordu. Kadın astsubayın bir an olsun yalnız bırakmadığı şehit eşi Hülya Dokur ise ayakta güçlükle durabildi. Eşinin 5 gün sonra yıllık izin için İskenderun’a gelmeden tabutunun geldiğini söyleyen şehit eşi, “İzne gelecekti cenazesi geldi, yuvam yıkıldı paramparça oldum ben” diyerek gözyaşı döktü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.