Hakkari’deki mayın patlamasında şehit olan Uzman Çavuş Yusuf Seyhan, Hatay’da son yolculuğuna uğurlandı.  Şehit Uzman Çavuş Yusuf Seyhan için memleketi Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde tören düzenlendi. Törene Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk ve Hacı Bayram Türkoğlu, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, MHP Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, kaymakamlar, belediye başkanları ile binlerce Kırıkhan halkı katıldı.
Şehidin eşi ve çocuklarının törende gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. Şehidin babası Kıyas Seyhan ile annesi Türkan Seyhan ise tören boyunca ağlamamaya çalıştı. Şehidin Eşi Gül Seyhan, oğlu Ömer, kızları Gamze ve Melisa’ı ise bayan polisler teselli ettiler.
Şehidin namazını kıldıran Hatay İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, cenaze namazının ardından yaptığı konuşmasında, şehitliğin, peygamberlikten sonra en yüksek mertebe olduğunu söyledi ve şehit için helallik istedi.
Kırıkhan Ulu Camii’nde düzenlenen törenin ardından askeri bando eşliğinde ambulansa taşınan şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna Kırıkhan halkı karanfiller attılar. Daha sonra Kırıkhan Şehitliğine getirilen şehidin naaşı burada, askeri erkan ve yakınları tarafından toprağa verildi. Şehidin tabutunun sarılı olduğu Türk bayrağı da, Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından şehidin babası Kıyas Seyhan’a verildi. Yoğun izdiham dolayısıyla binlerce kişi şehitliğe giremedi. Buradaki törende şehidin yakınlarından bazıları da baygınlık geçirdi. Kırıkhan ilçesinde ev ve iş yerlerine de Türk bayrakları asıldı.
Uzman Çavuş Yusuf Seyhan, Hakkari-Van karayolunun 20. kilometresinde devriye görevi yapan zırhlı aracın geçişi sırasında, terör örgütü mensuplarınca menfeze yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.