Her yıl düzenlenen anma töreninde bu yıl da duygulu anlar yaşandı. Okuyamadığı için çok genç yaşta çiftçilik yapmaya başlayan ve çocuklarının tahsilini tamamlaması için de büyük çaba sarfeden Selim Şahin, okul özlemini ise adına bir okul yaptırarak giderdi ve eğitimli binlerce Selim Şahin’in yetişmesine fırsat tanıdı.
Belediye Başkanı , Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Sarıkaya, veli ve öğrencilerin katıldıkları anma töreninde Merhum Selim Şahin’in oğlu Emekli Öğretmen Halis Şahin de anlamlı bir konuşma yaptı.
Halis Şahin konuşmasında gösterilen vefaya teşekkür ederken oldukça duyguluydu. Şahin, okulun ihtiyaçlarının karşılanmasında da her zaman destek vermeğe devam edeceklerini belirtirken, Merhum Babası Selim Şahin’in okul özlemini giderdiği okulun tam anlamıyla eksiksiz olması için gayret sarfettiklerini ifade etti.
Törende anlamlı bir konuşma da Belediye Başkanı yaptı. konuşmasında, Selim Şahin İlkokulu’nun başarı çıtasını yükseltmesi ve birinci olması halinde gerçek anlamda Selim Şahin’e olan vefa borcunu ödeyeceğine dikkat çekti.payas-okul1
Törende şiirler okuyan ve Selim Şahin’i anlatan konuşmalar yapan miniklerin sergilediği performanslar kadar, eski dostlarının gözüyle Selim Şahin VTR’si büyük beğeni topladı.
Programın sonunda Belediye Başkanı , Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Sarıkaya ve Halis Şahin tarafından ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Başkan Altan, aynı zamanda öğretmeni olan Halis Şahin’e plaketini takdim ederken elini öptü. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.