Nuri  Üysen içimizden biri. Adını hemen her ortamda sıklıkla duyuyoruz. Uzun yıllar eğitimci olarak hizmet veren ve daha sonra yüzünün akıyla eğitim camiasından emekli olan Nuri Üysen daha sonra ticari hayata atıldı. Üysen’in 1982 yılında başlayan ticari yaşamı 2012 yılı itibariyle 30. Yılını doldurdu. Eğitimci-iş adamı Nuri Üysen , elde ettiği gelirlerin bir kısmıyla hayır hasenat işlerine girişti. Belli sayıdaki yüksek öğrenim öğrencisine kendi adına burs verdi. Devlet okullarına ayni ve nakdi yardım yaptı, bazı okulların kısmi onarımlarını üstlendi. Kitap bağışı yaptı, İskenderun Kızılay öğrenci yurduna 1000’e yakın yatak aldı ve ayrıca yurdun bazı odalarının tefrişine katkı sundu. Numune Mahallesi’nde bulunan Numune Cami’ni İskenderun Müftülüğü’nden gelen talep doğrultusunda adeta baştan yarattı. Nuri Üysen Cami adını alan yeni cami, modern ve oldukça konforlu bir cami haline geldi. Mahalle sakinleri, ibadet edenler ve İskenderun Müftülüğü son gelişmelerden ziyadesiyle memnun.

Gönüller birliği…

İçi sevgiyle dolu işadamı Nuri Üysen, bölgede ve Türkiye genelinde aracı olduğu yatırımlarla pek çok insanın iş ve aş sahibi olmasına vesile oldu. Evine ekmek götürenler, ailelerinin geleceği için çalışan pek çok aile reisi Üysen’den razı ve ona her fırsatta iyi temennide bulunup, hayır dualarını yolluyorlar. Peki topluma bu derece yararlı, bu derece başarılı bir portre neden siyasete girmez ve siyaset yoluyla halka hizmet etmez ki ?

Halk, istiyor neden olmasın ?

Son dönemde hemen herkesin aklındaki soru bu. Açıkçası Nuri Üysen’den her alanda yarar gören bireyler ve bireylerin oluşturduğu toplum, onu siyasi arenada da görmek istiyorlar. Üysen’in, eğitim alanında, ticaret de gösterdiği başarıyı siyasette de göstereceğine inananlar çok fazla. Başarılı portre Üysen üzerinde,  giderek artan ‘siyasete gir’ baskısı var. Üysen ise “Ben nasılsa her konumda hemen herkese hizmetimi sunuyorum” anlayışında yoluna devam ediyor. Kısaca Nuri Üysen değil siyaset kurumu  Nuri Üysen ‘e göz kırpıyor… Gönüller, gönüller birliği, dost meclisler, akil insanlar,  kısaca büyük çoğunluk Nuri Üysen’e söz konusu manada baskı yapıyor. Önümüzdeki günler ne getirir, ne götür bilinmez ama bizim gönlümüzden de geçen  de Nuri Üysen’in siyasete gitmesidir… Ne diyelim Allah her şeyin hayırlısını versin… 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.