Şükrü Gündağ aslında Mali Müşavir ancak yaklaşık 10 yıldır sigorta acenteliği yapıyor. Şükrü Gündağ Sigorta Acenteliği adlı işletmesi İskenderun halkına Ulucami Caddesi ,No:26 Sani Kocabaş İşhanı Kat-3 Daire 63’de hizmet veriyor. Sigortacı Şükrü Gündağ’a, sigorta sektörüyle ilgili peş peşe sorularımızı sıralıyoruz. Sigortacı Gündağ’da kendince anlatıyor ve konuları özetliyor. Gündağ sigortacılıkla ilgili olarak “En çok trafik ve kasko branşlarında sigorta poliçesi yapıyoruz. Üçüncü sırada ise konut sigortaları var. DASK giderek canlanıyor. Sektörde İskenderun ve havalisine yetecek kadar acente var. Bu bir avantaj gibi görünse de bazen sınırlı yetkiye sahip acentelerin ya da kişilerin yetkilerini aşarak usulsüz bazı işlemlere girişmeleri sıkıntı yarabilmekte. İşin doğrusu ‘Numaralı Levha Kağıt’ belgesi bulunan acentelerin tercih edilmesidir. İşaret ettiğim belge Hazine Dış Tic. Müsteşarlığı ve TOBB tarafından verilmektedir. Söz konusu belge, belgeyi alan acentenin tüm vecibelerini yerine getirdiği, tüm yasal zorunlulukların yerine getirdiğini ifade eder” diye konuştu.
Sigorta acentelerinde görev düşüyor
Sigortacılığın gelişmesi, sigortacının eğitimi ve dünya genelinde Türkiye’deki sigortacılık konularını da değerlendiren sigortacı Gündağ “ Ülkemizde sigortacılığın daha da gelişmesi sigorta acentelerine büyük görev düşmekte. Acente, müşterisini gerektikçe ayrıntılı bir biçimde bilgilendirmelidir. Bir başka anlatımla branşın, poliçenin özelliklerini iyi bir sunumla müşterisine aktarmalıdır. Biz müşterilerimize bir veya birkaç nüshadan oluşan belgeler veriyoruz. İşimiz sadece poliçe satmak olmamalıdır. Müşterinin bilgilendirilip, bilinçlendirilmesi de işimizin bir parçasıdır. Müşteri ne kadar bilinçlenirse, sigortacılık sektörü de o derece gelişir. Sigortacılık bir nevi eğitim demektir. Acenteler gerektikçe sene içinde eğitim seminerleriyle bilgi yüklemesine tabi tutulurlar. Bunun haricinde çeşitli dahili elektronik postalar, yazışmalar ve dokümanlarla sürekli son gelişmelerden ve yeniliklerden haberdar edilirler. Hatta bazen gelecekteki değişikliklerde önceden ön görülür.
Ben İskenderun’daki potansiyel sigorta müşterilerine şunu öneriyorum. Müşteriler mutlak surette poliçelerin içeriğini bilerek poliçe kestirsinler. Seçtikleri sigorta şirketleri, adıyla, sanıyla, hasar ödemesiyle kendini kanıtlamış şirketler olsun. Biz, Şükrü Gündağ Sigorta Acenteliği olarak müşterimiz olsun olmasın hemen herkese sigorta konusunda bilgi veriyor, bedelsiz, karşılıksız sigorta danışmanlığı yapıyoruz. İskenderun halkını temsil ettiğim sigorta şirketi güvencesine davet ediyorum. Onlara güçlü ve deneyimli sigorta şirketimiz aracılığıyla en iyi, en verimli hizmeti sunabiliriz”
şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.