TRT Genel Müdürlüğü ile Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen ‘Yerinde Konuşuyoruz’ Programı, Güneyin incisi İskenderun’dan canlı olarak yayınlandı.
İskenderun sahili Atatürk Anıtı’ndan canlı yayınlanan ‘Yerinde konuşuyoruz’ programına, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, MKÜ Rektörü Prof .Dr. Hüsnü Salih Güder, İTSO başkan Vekili Bülent Seküçoğlu, Çelik,İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Cengiz Gül, Hatay Esnaf Odaları İkinci Başkanı Uğur Fırat, Tosyalı Holding yönetim kurulu üyesi Fatih Tosyalı, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin başkanları katıldılar.
Kamunun mesajlarının direkt, yorum katılmadan Anadolu’ya iletilmesi ve ele alınan konularda izleyicinin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesinin amaçlandığı ‘Yerinde Konuşuyoruz’ Programını, Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Şakir Gürel sundu. Anıt Alanı’nda gerçekleştirilen canlı yayında, Atatürk Anıtı’nı işaret eden Belediye Başkanı Civelek, “Atatürk Anıtı’nın arkasında yapacağımız çok güzel iskelenin sözleşmesini bugün imzaladık. İskele yapımına başlıyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Civelek ayrıca dünyanın en önemli sorunu iklim değişikliği nedeniyle, susuzluk ve kuraklığın hepimizi uyardığını belirterek, “Biz göreve geldiğimiz gibi su çalışmasıyla işe başladık. 1.5 yıl sonra İskenderun’da musluktan sürekli akan ve içilebilir suya kavuşacağız” diye konuştu.
Halkında izlediği programda, Belediye Başkanı Yusuf Civelek’e, çalışmaları nedeniyle teşekkür eden sunucu Şakir Gürel, İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nin standındaki çalışmaları da tanıttı. Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ve diğer konukların da konuşma yaptığı programda, halkoyunları gösterisi, halk ozanlarının türküleri de yer aldı.
Belediye Başkanı Civelek, Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Şakir Gürel’e plaket ve çiçekle teşekkür etti ve yayın ekibine, İskenderun’un eski ve yeni fotoğraflarından oluşan İskenderun albümü ve tanıtım CD’si verdi.
Yaklaşık iki saat süren programda, yöresel yemekler ve ürünler de tanıtıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.