Türk Polis Teşkilatı’nın 167.kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Kumlu ilçesinde polis koşusu yapıldı.

Türk Polis Teşkilatı’nın 167. kuruluş yıldönümü, ilçede düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında Kumlu Şehir Mezarlığı önünde gerçekleşen polis koşusunda, erkekler bin 500 metre mesafeli koşuyu İsmet Mursaloğlu Lisesi 12. sınıf öğrencisi İbrahim Kalıçlı kazandı.

Kumlu İlköğretim Okulu önünde tamamlanan koşuda, Aykut Taştan ikinci, Halil İbrahim Çiğdem ise üçüncü oldu.

Yıldız kızlar bin metre mesafeli koşuda ise birinciliği Tülay İlkbahar, ikinciliği Kübra Berberoğlu, üçüncülüğü ise Meryem Bahadır elde etti.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere, 10 Nisan Salı günü düzenlenecek törende ödüllerinin verileceği bildirildi.

Belen İlçe Emniyet Amirliğinde görevli polisler kan bağışında bulundu.

Belen Emniyet Amiri Gürsel Tabur, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl 10 Nisan Polis Bayramı kutlamaları çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, polislerin daima milletin hizmetinde olduğunu, vatanı ve milletin can ve mal güvenliğini sağlamak için 24 saat görev yaptığını söyledi.

Tabur, zor şartlarda görev yapmalarına rağmen ülkenin savunmasında canları pahasına görev aldıklarını bildirerek, “Türk Kızılayımız da milletimizin her türlü afet ve zor günlerinde yanında yer almaktadır. Biz de bu düşünce ile Türk Kızılayı görevlilerini davet ederek kan bağışında bulunmak istediğimizi belirttik. Ayrıca şehit polislerimiz için de Kanuni Sultan Süleyman Camisi’nde mevlit okutarak, polis haftası etkinliklerini sürdüreceğiz” dedi.

Tabur’un konuşmasının ardından emniyet amirliğinde görevli polisler tek tek kan bağışında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.