Siyasi kulislerde bir süredir MHP’den istifa edeceği söylenen Payas’ın MHP’li Belediye Başkanı Bekir Altan, sonunda MHP’den istifa ettiğini yazılı bir açıklamayla duyurdu. Başkan Altan Yazılı açıklamasında
“Saygıdeğer Hemşerilerim;
Payas Belediye Başkanlığını benim omuzlarıma yüklediğiniz günden bu yana on üç yıl geçti. Üçüncü dönemin yarısını da geride bıraktık. Zaman su gibi akıp geçiyor. Hizmet makamları emanettir ve ağır bir yüktür. Bu güne kadar, bu emaneti ciddiyet ve haysiyetle taşımak, Payas halkına faydalı ve hayırlı bir yönetici olabilmek için gayret ettim. Bana gösterdiğiniz güvene layık olabilmek için uğraştım”
dedi.

Başkan Altan yazılı açıklamasının devamında ise Payas’ı ilçe yapmak adına gayret sarf ettiklerini ifade edip şu görüşlere yer verdi; “Payas’ı geliştirmek, kalkındırmak ve güzelleştirmek için yaptıklarımızı biliyorsunuz: Payas’ı koskoca düzensiz bir köy halinden kurtarıp, modern şehir haline getirmeyi kendimize hedef seçtik. On beş yıl önceki Payas’ı bilenler, bu günkü Payas’la kıyaslayınca yaptıklarımızı çok iyi değerlendirebilir. Belediye hizmetlerinin yanı sıra Payas halkının sosyal meseleleriyle, hemşerilerimizin her türlü dertleriyle yakından ilgilenmeye çalıştığımı; görev gereği olmasa da faydalı olabilmek için didindiğimi bilmeyen hemşerimiz yoktur. Allah kısmet ederse, hizmet süremizi tamamlayıncaya kadar bu davranışımız, bu gayretimiz devam edecektir. Sevgili Hemşerilerim, Bu güne kadar, görevimi icra ederken, sizlere hizmet etmeye çalışırken, bir konuda hep dikkatli ve hassas davranmaya çalıştım: Partizanlık gibi hastalıkları belediyemize sokmadım. Kimseyi ayırmadım. Kimseyi öteye itmedim. Partisi, kökeni, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun; bütün insanlarımızı aynı muhabbetle kucaklamaya, onlara hizmet etmeye, faydalı olmaya uğraştım. Bu gün kul önünde, yarın Allah huzurunda sizler şahidimsiniz!.. Payas Belediye Başkanlığına aday olduğum ilk günden bu yana MHP saflarında bulundum. Üç seçimde bu partimizin gösterdiği aday olarak hemşerilerimin karşısına çıktım. Başkanlık seçimlerini böyle kazandım. Bu partimizin içinde acı – tatlı olaylar yaşadım, çok şeyler öğrendim, pek çok güzel insanlar tanıdım. Saygı ve sevgi dolu dostluklar kurdum”

MHP üyeliğinden istifa ettim
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan açıklamasının son bölümünde ise şunları
“Burada sebeplerine ve teferruatına hiç girmeden, sizlere açıklıyorum:
MHP üyeliğinden istifa ettim. MHP üyesi veya taraftarı arkadaşlarıma, dostlarıma, kardeşlerime – eğer varsa – hakkımı helal ederek veda ediyorum. Hemen söylemek istiyorum ki; bu veda, sadece parti mensubiyetiyle sınırlıdır. Arkadaşlığımız, dostluğumuz, kardeşliğimiz elbette hiç sarsılmadan devam edecektir. Sevgili Hemşerilerim, Payas’a hizmet yolundaki gayretimiz, hiçbir duraksama olmadan devam ediyor. Şimdi önümüzde, Payas’ın geleceğini belirleyecek çok önemli bir konu bulunmaktadır: Hatay ilimizde Büyükşehir Belediyesi kurulurken yapılacak düzenleme ile Payas’ın ilçe haline getirilmesi, yakın hedefimizdir. Payas, ilçe olmalıdır. Bütün Payaslılar, bu amaç için ele ele vermeli ve çaba harcamalıyız. Elbette Belediye Başkanı da üstüne düşen her görevi yapacaktır. Bu açıklama vesilesiyle, sizlere bir daha teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Evlerinize huzur, sağlık ve bereket diliyorum”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.