Feyezan Kanalı üzerinde sağlı ve sollu yapılacak olan çelik yaya köprüsünden birisi yerleştirilerek, yaya trafiğine açıldı.
Belediye Başkanı Yusuf Civelek, köprülerin yapım çalışmalarını inceledi.
Yapımı tamamlanan çelik yaya köprüsü Barbaros Mahallesi ile Meydan Mahallesi arasında yayaların ulaşımını sağlayacak. Çelik köprü ile, Endüstri Meslek Lisesi, Emine Saadet Çarmıklı İlköğretim Okulu, Ticaret Lisesi ve Naciye Düzen Anaokulu ve Perşembe Pazarına yayalar güvenle geçiş yapacak. Köprünün çevresinde, çevre düzenlemesi de yapılacak.
Köprülerin öngörülen süre içerisinde tamamlanacağını belirten Belediye Başkanı Civelek, hayırlı olması temennisinde bulundu. Önümüzdeki hafta yapılacak olan diğer çelik yaya köprüsü ise Tepe mahalleleri ile Sanayi Postanesi arasında geçişi sağlayacak.
İskenderun E-91 Karayolunun Aşkarbeyli deresi Feyezan kanalı üzerindeki, kullanım ömrünü tamamlaması nedeniyle yıkılan eski köprünün yerine, yeni köprü yapımı son aşamaya geldi.
Trafik akışını aksatmaması amacıyla, ilk etapta bir köprü yıkılırken, bunun inşaatının bitmesine müteakip, diğer köprü de yıkılarak yapımına başlanacak. Genişliği 25 metre olan eski köprünün yerine inşa edilen köprü, E-91 Karayolu üzerinde ana arterleri, servis yollarını ve yaya kaldırımlarını da kapsayacak ve toplam 50 metre genişliğinde olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.