FLAŞ GELİŞME

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Gaziantep’te bomba yüklü araçla gerçekleştirilen ve 9 kişinin ölümüne, 66 kişinin de yaralanmasına yol açan terör saldırısıyla ilgili Mersin’de iki kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep’te önceki gün meydana gelen ve 9 kişinin ölümü, 64 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili olarak Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nün sürdürdüğü soruşturma kapsamında Mersin’de 2 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.Gaziantep polisinin verdiği bilgiler doğrultusunda Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan M.H. ve M.A. adlı şüphelilerin, tahkikat kapsamında sorgulanmak üzere Gaziantep’e gönderildikleri öğrenildi. Öte yandan bombalı aracı Gaziantep’e getiren çekicinin şoförünün de aralarında bulunduğu 5 şüphelinin Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun sürdüğü bildirildi. PKK’nın Diyarbakır sorumlusu ‘İrfan Amed’ kod adlı Mehmet Tahir Kılıç’ın planladığı bilgilerine ulaşan istihbarat birimleri, saldırıyı bizzat planlayıp gerçekleştirenlerle ilgili olarak da önemli bilgilere ulaştı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.