Havaların ısınmasıyla yuvalarından çıkan tehlikeli sürüngenler, ülke genelinde göründükleri yerde paniğe neden olurken istenmeyen kazalara da neden oluyorlar.
Kayseri’de ahıra giren yılan vurmak isteyen adamın tüfeğinden çıkan saçmalar eşini yaraladı. Bursa’da arabanın motor bölümüne giren ve çıkarılmak istenirken kaçıp yayaların arasına dalan yılan paniğe neden oldu. Alanya’da plaja giren yılan büfedeki turistlere korku dolu anlar yaşattı. Adana’da ise dişlerini fırçalamak için banyoya giden çocuk, iki metre uzunluğundaki siyah bir yılanla karşılaştı. Belediye ekipleri yılanı kıstırdıkları çamaşır makinesinden güçlükçe çıkardı.
Kayseri’de ahırdaki yılanı vurmak isteyen bir kişi, eşini yaraladı. Kocasinan ilçesine bağlı Mahzemin kasabasında meydana gelen olayda, A.K.’nın ahıra giren yılanı vurmak için av tüfeği ile ateş ettiği öğrenildi. Seken saçmalardan birinin A.K.’nın eşi S.K.’ya isabet ettiği ve yaralandığı bildirildi. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi altına alınan S.K.’nın durumunun iyi olduğu, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.
Çatalkaya ailesinin çocuklarından biri akşam yemek yedikten sonra banyoya girip dişini fırçalamak istedi. Ancak banyoya girdiği sırada klozetin kenarına sarılmış halde yılan görünce bağırarak banyodan çıkıp annesine haber verdi. Daha sonra haber verilen Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı Cankur ekipleri yılanı çıkarmak için büyük bir çaba sarfetti. Klozetin yanından alınamayan yılan daha sonra banyo içindeki çamaşır makinesinin üst kapağından içine girdi. Ekipler titiz bir çalışma yaparak yılanın kafasını sıkıştırarak buradan çıkardı. Yılan daha sonra bir torbaya konularak doğaya bırakıldı.
Bursa’da, bir otomobilin motor kısmından çıkan 2 metrelik yılan görenleri korkuttu. Otomobilden çıkarılmaya çalışılan yılan yayaların arasına dalınca heyecanlı anlar yaşandı. Çevredeki meraklı vatandaşların da yardımıyla yapılan aramada motorun içinde bir yılan olduğunun anlaşılması üzerine itfaiye ekiplerinden yardım istendi. İtfaiyeyi beklemeyen çok sayıda meraklı vatandaş, bulunduğu yerden çıkarmaya çalıştıkları yılanı kaçırdı. Otomobilin motor bölümünden çıkarak yayaların bulunduğu yolda kaçmaya çalışan yılan heyecana sebep oldu. Yaklaşık 2 metrelik yılan vatandaşlar tarafından öldürüldü.
Antalya’nın Alanya ilçesi İncekum beldesinde bir plaj büfesine giren yılan paniğe yol açtı. Plajdaki büfeye gelen yılan masa ve sandalyelerin arasında dolaştığı sırada büfe çalışanları tarafından fark edildi. Paniğe kapılan müşteriler kaçarken, işletmeci ve çalışanlar yılanı yakalamak için seferber oldu. Paspas ve fırça yardımıyla yılanı yakalayan işletmeci, yılanı boyun kısmından ve kuyruğundan tutarak turistlere de gösterdi. Zehirli olduğu sanılan siyah yılan, daha sonra ormanlık alana bırakıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.