Büyük Birlik Partisi(BBP) Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli, Merkez İlçe Başkanı Reşit Arıcıoğulları, Hatay Alperen Ocakları Üniversite Başkanı Ali Ergören ve Üniversiteli Alperenlerden oluşan heyet Kutlu Doğum Haftası Münasebeti ile Katolik Kilisesini ziyaret ettiler.

BBP ve Alperen Ocakları heyeti Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Domenico Bertogli tarafından kapıda karşılandı.

BBP Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli Kutlu Doğum Haftası Nedeni ile ziyareti gerçekleştirdiklerini, Hatay’ın Hoşgörü konusunda Anlamlı bir yerinin olduğunu söyledi. Zeytineli konuşmasında : “ Bin Yıldır bu topraklarda birlikte yaşıyoruz. Allah bizi birbirimize düşürmesin. Kutlu doğum Haftası nedeni ile sizleri ziyaret etmek istedik.Sizlerinde Paskalya bayramınızı kutluyorum “ dedi.

BBP Merkez İlçe Başkanı Reşit Arıcıoğulları da Kutlu Doğum Haftasının Öneminden bahsederek Anadolu coğrafyasının, Hatay’ın Farklı düşünen ama birlikte yaşayabilen bir anlayaşın hakim olduğunu ve bundan mutluluk duyduklarını söyledi.

Hatay Alperen Ocakları Üniversite Başkanı Ali Ergören de yaptığı konuşmada : “Bu ziyareti üniversite teşkilatı olarak tertipledik.BBP Hatay İl Başkanımız ve Merkez İlçe Başkanımız Reşit Arıcıoğulları da katılım göstererek destek verdiler. Biz dinlere saygılıyız.Bizim ecdadımız da dinlere saygılıydı.Hatay’ımızın bu hoşgörü ortamında olması sevinç verici.Bizde Peygamber Efendimizin Kutlu doğumunun 1441.yılını idrak ediyoruz bu vesile ile bir dizi ziyaretler gerçekleştiriyoruz bu ziyaret kapsamında Katolik Kilisesini de ziyaret etmek istedik.Hristiyan Aleminin Paskalya bayramını da bu vesile ile kutluyoruz.” Dedi.

 

Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Domenico Bertogli ise ziyaretten çok memnun olduğunu. Bu topraklarda barışın hoşgörünün her zaman hakim olması gerektiğini söyledi.Bertogli ayrıca : “ Allah bizim savaşmamızı istemiyor. Biz de Paskalya bayramımızı kutlayacağız.Sizlerinde Kutlu Doğum Haftasını kutluyorum.” Dedi.

 

Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Domenico Bertogli BBP ve Alperen Ocakları heyetine kiliseyi gezdirdi.Daha sonra BBP Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli Domenico Bertogli’ye Kuran-ı Kerim ve Gül Takdim etti. Domenico Bertogli de İncil hediye etti.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.