Ticaret Borsası’ndan Namık Kemal’e Önemli Hizmet

Eğitime yaptığı yardımların ardı arkası kesilmeyen Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayısoğlu, bu sefer de İskenderun Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda bir dersliği donattı.

Yaptığı yardımlarla insanların gönlünde taht kuran, her fırsatta eğitime ve öğretime verdiği değeri dile getiren, İskenderun’un “Acil Hızır Servisi” İskenderun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayısoğlu hayırseverliğine bir yenisini daha ekleyerek İskenderun Namık Kemal İlköğretim okulunda bir sınıfı son teknolojiyle donatarak modern sınıf haline getirdi.

 

Okul Müdürü Hasan Kır kürsüde yaptığı kısa konuşmada “2011-2012 Öğretim yılında okulumuzda bir kampanya başlattık. “Bir tuğla da benden, bir sınıf düzenlemesi de benden” aramızda bulunan misafirimiz değerli hayırseverimiz Engin Vayısoğlu da, sabahları 7/C öğleden sonraları 2/B sınıfımızın modern bir sınıf donanımında kendileri bize en iyi şekilde yardımda bulundular.” Dedi.

 

Öğrencilere hitaben konuşma yapan İskenderun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayısoğlu, “sizler bizim geleceğimizsiniz” diyerek şöyle konuştu “Buraya toplanmamızın tek sebebi siz öğrencilerdir. Sizler bizim geleceğimizsiniz. O yüzden sınıflarımız güzel olursa ruhen daha güzel çalışırsınız. Yaptığımız her yardımda geleceğimiz olan siz çocukları elimizden geldiğince sahiplenmektir. O yüzden de eğitimin, öğretimin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.”

 

Sabahları 7/C öğleden sonraları 2/B olan sınıfı kırmızı kurdele keserek açan Engin Vayısoğlu yaptırdığı sıralara oturarak öğrencilerle konuştu.

 

Sınıf babası olan Sinan Seven, “ İleride inşallah bu sınıfta okuyan çocuklar gelecekte büyük bir insan olup Engin Bey kadar olamasalar bile başarılı insanlar olup gelecekte bizde başka sınıfların sıralarını, boyasını yaptırmak istiyoruz derler. Engin Bey gibi insanlar yok diye üzülürken birden karşımıza çıktı, Allah razı olsun” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.