Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 167. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sabah Atatürk Anıtı önünde başlayan etkinlikler, İlçe Emniyet Müdürlüğü binasındaki kokteyl ile devam etti. Atatürk Anıtı önündeki törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasına müteakip, çelenk sunumu gerçekleştirildi. Buradaki törene, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Belediye Başkanı Dr. Yusuf Hamit Civelek, İlçe Emniyet Müdürü Kamil Yıldızkaya, Belediye Başkanları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Emniyet Müdürü Kamil Yıldızkaya, burada yaptığı konuşmada, Polis’in “önce insan” olduğuna dikkat çekerek, “Emniyet teşkilatımız ile halkımız arasındaki diyalog ve dayanışma her geçen gün daha da artmaktadır. 2010 yılında 155 Polis imdat hattımıza gelen ihbar sayısı, 2011 yılında 3 kat artmıştır. Bu da, halkımızın teşkilatımıza duyduğu güven ve desteğin en bariz göstergesidir. Polis, tüm vatandaşlarımız için sıcak bir ana kucağıdır. Halkımızın can ve mal güvenliğini korumak uğruna hayatını feda eden şehitlerimize rahmet, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su ise, Emniyet Teşkilatının çağdaş Devlet’in vazgeçilmezi olduğuna dikkat çekerek, “Türk Polis Teşkilatının 167. yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Görevini her zaman fedakârca yapan Türk Polis Teşkilatı, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisi insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin her alanda egemen kılınmasıdır. Çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır. Suç ve suçlularla daha etkin mücadelenin gerçekleştirilebilmesi için zaman mefhumu gözetmeksizin, zor koşullarda görev yapan Türk Polis Teşkilatı’nda halkla ilişkilere önem veren hizmet politikaları benimsenmiş, vatandaş destekli ve halkın polise karşı güven duygusunu geliştiren uygulamalar hız kazanmıştır” dedi.

Kutlama etkinlikleri, Atatürk Anıtı önündeki törenin akabinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının teras katındaki kokteyl ile devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.