Hatay’ın Erzin ilçesinde şehir merkezinde eş zamanlı saldırı düzenleyen terör örgütü militanları güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi sonucu yaralı olarak kaçmak zorunda kaldılar. İki polisin yaralandığı olay sonrası bölgede kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Daha önce kuruluş yıldönümü dolayısıyla saldırı hazırlığında olduğu bilgisi alınan PKK, gece saatlerinde ilçeye bağlı İsalı Mahallesi’nde bulunan Emniyet Müdürlüğü binasına ve Hürriyet Mahallesi’nde bulunan ilçe jandarma karakoluna eş zamanlı saldırı düzenlendi. Saldırılarda 2 polisin yaralanırken, yaralı polislerin Erzin Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Osmaniye Devlet hastanesine sevk edildiler.

Öte yandan olayın görgü şahitleri, karakolun PKK saldırısına direndiği ve çatışma bölgesinde Toyota marka bir acın bulunduğunu ve kurşunlanan aracın içerisinden kanlar içinde 4 kişinin çıkarak kaçtığını ileri sürdü. Çatışmanın sekiz dakika kadar sürdüğünü söyleyen görgü tanıklarıteröristlerin açtıkları ateş sonucu mermilerin bazı evlerin balkonlarına ve duvarlarına isabet ettiğini kendilerininde çatışma sırasında yere yattıklarınısöylediler.

Erzin Dörtyol’a benzemesin

Olayı haber alır almaz Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman ve İskenderun ilçe Başkanı İbrahim Gül ile birlikte Erzin’e gelen MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin teröristlerin yaralı olarak kaçmaya çalıştıklarını güvenlik güçlerinin operasyon başlattıklarını belirterek “ pkk Dörtyol’u olduğu gibi Erzin’i karıştırmak istiyor Erzin halkının bugün ve yarın daha dikkatli olmaları gerekir. Bizde EDörtyol’da yaşananların Erzin’de yaşanmaması için buradayız halkımızı sakin ve dikkatli olmaya davet ediyoruz”dedi

Hatay Valiliği, Erzin’de iki polis memurunun yaralandığısaldırıdan sonra kayıplara karışan teröristlerin yaralı olarak kaçtıklarınıbildirdi.

Hatay Valiliği, Erzin’de iki polis memurunun yaralandığısaldırıdan sonra kayıplara karışan teröristlerin yaralı olarak kaçtıklarınıbildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Saat 23.50 sıralarında Hatay’ın Erzin ilçe merkezinde güvenlik kuvvetleri tarafından bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik icra edilen arama sırasında şüphelenilerek durdurulmak istenen araçtan açılan ateş üzerine çıkan çatışmada iki polis memuru hafif şekilde yaralandı. Yapılan arama tarama sonucunda bahsi geçen araç terkedilmiş vaziyette bulunmuştur. Araçta yapılan incelemede iki el bombası ve bir adet telsiz bulunmuştur. Araçtaki kan izlerinden teröristlerin yaralandıkları değerlendirilmektedir” denildi.

Açıklamada, “Aynı saatte Kaymakamlık lojmanına gasp ettikleri değerlendirilen araç ile bölücü terör örgütü mensupları tarafından ateş açılmıştır. Kaymakamlık lojmanını koruyan polis memurlarının karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada teröristler ellerindeki roketatarıateşleyemeden kaçmak zorunda kalmışlardır. Görevli polis memurları iki teröristi vurduklarını belirtmişlerdir. Gerek polis özel harekat birimleri gerekse jandarma özel birlikleri tarafından derhal kan izlerinin takibi suretiyle arama tarama faaliyetleri ve operasyonlar başlatılmıştır” ifadeleri yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.