İlçemiz iki acar ve başarılı avukatın birlikte kurduğu, Etik Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’na kavuştu. Kabına sığmayan, tutuğunu koparan iki bayan avukatın, meslek aşkı ve heyecanı ile açtıkları, hukuk bürosu bugünden gelecek için çok olumlu sinyaller veriyor. Etik kurallara da riayet etmek üzere yola çıkan ikilinin, dürüst kimlikleri ve dik duruşlarıyla bugünden yolları açık görünüyor. Muhteşem ikilinin ortak olarak açtıkları Etik Hukuk ve Danışmanlık Bürosu düzenlenen bir kokteyle hizmete girdi. İlçemiz, Mareşal Çakmak Caddesi Dağlı 2 İşhanı Kat:2 ,Daire:2’de hizmete giren hukuk bürosu, mesleğini iki yıldır İstanbul’da yürüten Av. Gizem Elmaca ile meslektaşı Av. Ebru Sevim tarafından oluşturuldu. Etik Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nda düzenlenen kokteyle, Şampiyon Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Yılmaz, yönetim kurulu üyesi Selma Yılmaz, Sevim ve Elmaca Ailelerinin yakınları, bazı avukatlar ve diğer konuklar katıldılar.
Avukatsız adalet, bozuk teraziye benzer
Büronun hizmete girmesiyle ilgili olarak bilgi veren Av. Gizem Elmaca “ 2 yıldır İstanbul’ da avukatlık yapmaktaydım. Memleketime hizmet vermek amacıyla İskenderun’a döndüm. Hukukun ve adaletin genç avukatlara ihtiyacı var. Avukatsız adalet, ayarı bozuk bir teraziye benzer. Ancak hukuk sadece uyuşmazlıklar çıkınca başvurulması gereken bir kurum değildir. Kanunlara ve kurallara uygun yaşarsak, uyuşmazlıklar asgari seviyeye iner. Danışmanlık hizmeti de vererek biz bunu sağlamaya çalışacağız. Bizim hedefimiz kanunları etik bir şekilde uygulayarak ve sürekli değişen adalet sistemini takip ederek vatandaşa yararlı olmaya çalışmaktır. Bunu sağlarsak hedefimize ulaşmış olacağız” diye konuştu. Av. Ebru Sevim ise “Hedefimiz hukuk büromuzun adına yakışır şeklide mesleğimizi icra etmektir. Müvekkiller, bazı dosyaların uzun süre çözüme kavuşmadığı durumlarda çoğu zaman hakkından feragat etmeyi bile düşünüyor. Bizim amacımız müvekkillerimizin sorunlarını en kısa zamanda çözmektir. Bunun gayretinde olacağız ve başaracağız” diye konuştu.
Başarılı ikili Av. Gizem Elmaca ile Av. Ebru Sevim’in açılış kokteyline katılan Şampiyon Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Yılmaz ve yönetim kurulu üyesi kızı Selma Yılmaz’da, mütevazi hal ve tavırlarıyla, sohbetleriyle her iki avukatın iş moral ve motivasyonuna destek oldular ve ikiliye başarı ve bol kazanç temenni ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.