Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Koordinatörü Uzman Dr. Ender Çolakoğlu, Hastane Başhekimi Uzman Dr. Zeki Karaoğlan ile birlikte Petek Cafe’de bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına ayrıca Gelişim Hastanesi Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kalaycıoğlu, Kardiyoloji Uzmanı Uzman Dr. Mustafa Nihat Özer ve Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Metin ve diğer hastane ilgilileri katıldılar. Toplantıda konuşan Genel Koordinatör Dr. Ender Çolakoğlu mart 2012’den bu yana 100 By-Pass ameliyatı ile 650 civarında anjiyo gerçekleştirdiklerini ifade ederek özetle şöyle konuştu;
“Kendi alanlarında uzman hekim kadromuz, Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Sedat KALAYCIOĞLU, Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Mustafa Nihat ÖZER ve ekibimize yeni dâhil olan Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet METİN ile beraber, Kalp Damar Cerrahisi By-Pass operasyonu ve Anjio uygulamalarına,08 Mart 2012’ de başladık. Kardiyovasküler Cerrahi ünitesi açıldığı günden bu yana, hastanemizde, yaklaşık 100 By-Pass ameliyatı ve anjio laboratuarında 650 civarında Anjio uygulamasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.
İskenderun Özel Gelişim Hastanesi, Kalp-Damar Cerrahisi ve Kardiyolojik girişimlerde en ileri düzeydeki merkezlerle mukayese edildiğinde, bu merkezlerle eşdeğer donanıma sahiptir. En gelişmiş teknolojilerle donatılmış bir KVC Ameliyathanesi ve anjio ünitesi ile işlem yapan bir hastanedir. Ameliyathanemiz güncel ve modern tıbbın gereksinim duyduğu her türlü araç ve gereçle donatılmıştır. Koroner yoğun bakım ünitemiz tam donanımlı cihazlar ile kurulmuş olup 13 yatak kapasitesine sahiptir. Ayrıca 24 saat uzman hekim bulundurularak hastaların tedavisi aksatılmadan devam etmektedir.”

Hasta açısından konforlu uygulamalar

Dr. Ender Çolakoğlu sözlerinin devamında ise
“Hastanemizde, koroner anjio alanında gelişmiş uygulamalar yapılmaktadır. Hasta açısından çok daha konforlu bir uygulama olan, Türkiye’de sadece birkaç hastane’de yapılabilen ‘ el bileğinden anjio uygulaması’ ile beraber hasta yarım saat kadar kısa bir sürede taburcu edilebilmektedir. Bölgedeki diğer yapılan uygulamalardan bir başka farkı ise; kasık bölgesinden yapılan Anjio’da özel bandaj uygulanmakta ve hasta 2 saatte taburcu edilebilmektedir. Böylelikle hastalar daha kısa sürede tedavi olmakta, 6 ya da 8 saat yatağa bağlı kalmadan gündelik hayatına dönebilmektedir. İskenderunlular için ‘hayal’ denilebilecek yatırımı Özel İskenderun Gelişim Hastanesi yaptı.Ayrıca her bölümde arttırmakta olduğumuz akademisyen kadromuzla, her kurumla yarışır duruma gelmek için çalışmalarımız, büyüme ve gelişme yönünde devam etmektedir” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.