İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, yönetim kurulu 49. Yıldönümünü kutluyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İGC Yönetim Kurulu açıklamasında;
“İskenderun Gazeteciler Cemiyeti (İGC), kuruluşunun 49’ncu yıldönümünü 26 Mayıs 2012 Cumartesi günü gururla kutlayacak” dedi.
İGC açıklamasının devamında ise şu görüşlere yer verdi;
“İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, 26 Mayıs 1963 yılında Ahmet Bahattin Perker (Körfez Gazetesi), Mehmet Fatih Ülkümen (Akdeniz Gazetesi), Abdurrahman Konuralp (Hatay Postası Gazetesi), Mehmet Özkan (Ayyıldız Gazetesi), Suphi Levent (İskenderun Gazetesi) ve Hazım Hastürk (İleri Türkiye Gazetesi) tarafından kuruldu.
Türkiye’nin en güzel Basın Merkezi’ne sahip olan İGC, Hatay Basını’nda önemli bir işlevi yerine getirirken, Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun kurucuları arasında yer aldı. Türkiye’de saygın bir yere sahip olan İGC, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü toplantısına da ev sahipliği yaparak, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.
49 yıldan bu yana başarılarıyla hizmet veren İGC, Basın İlkeleri’nden taviz vermeden görevini başarıyla sürdürüyor. İskenderun’da bulunan tüm kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların ortak kullanımına açık olarak, Türkiye’deki tüm basın kuruluşlarına örnek oldu.
Cemiyetimizin kuruluşundan bu yana emeği geçen ve yönetiminde görev yapan tüm meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, hayatını kaybeden meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.
Aynı kararlılık ve meslek ilkelerine bağlılıkla, topluma hizmet anlayışının hâkim olduğu nice yıllar dileğiyle, tüm meslektaşlarımıza başarılar diliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.