Ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz İskenderun’da da 23 mayıs’ta hayat durdu. KESK ve Kamu-Sen tüm iş kollarında iş bıraktı. İnönü İlköğretim Okulu önünden başlayan yürüyüş Anıt alanında son bulurken KESK üyeleri yol boyunca slogan attılar. Anıt alanında halay çekip, hükümeti protesto ettiler.
KESK sözcüsü Coşkun Selçuk “Milyonlarca insanla dalga geçen teklifini, bütçe olanakları bu kadar, mali disiplini bozamayız diyerek savunan hükümetim ileri sürdüğü hiç bir gerekçe kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Bugün kamu emekçileri olarak bizimle dalga geçenlere 2012’nin Türkiye’sinde bizi hala kapı kulu olarak görenlere en iyi cevabı vermek için grev hakkımızı kullanıyoruz. ‘Grev Hakkınız yok’ tehditlerini boşa çıkaran yüz binlerce kamu emekçisi bugün tüm Türkiye’de hayatı durdurmuş durumda. Dağın fare doğurmasını bekleyenler dışında herkesin, kamu emekçilerinin, işçilerin, emeklilerin yürekleri bugün bizimle çarpıyor. 12 2010 referandumu öncesinde kamu emekçilerine artık sizlerde toplu sözleşme yapacaksınız, hakkınızı koruyacaksınız diyenler her zaman olduğu gibi sözlerinde durmamışlardır. Referandum sürecinde nikah masasında bile böylesine iştahla ‘Evet’ demedik diyenlerin kamu emekçilerinin karşısına çıkıp özür dilemeleri gerekmektedir” diye konuştu.
Memur-Sen İskenderun Temsilcisi Hikmet Altınsöz ise “Değerli meslektaşlarım, Bu gün memur arkadaşımızın biri memur zamlarına tepki göstermek için kendini dağlardan aşağıya attı ve şu an Amanos dağlarından uçuşa geçen meslektaşımız paraşütü ile meydanlara pankartlı iniş yapacak. Hükümete sesimizi duyurmak için yerden, havadan her yerden tepkilerimizi dile getiriyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.