Tanınmış İşadamı Nuri Üysen, şehit ve gazi ailelerine verilecek bedelsiz konutlarla ilgili bir açıklama yaptı. Hayırsever İşadamı Nuri Üysen, şehit aileleri ve maddi durumu iyi olmayan dul kadınları İskenderun ‘da ücretsiz ev sahibi yapmaya hazırlanan Yeşil İnşaat Sahibi başarılı girişimci Engin Yeşil’ in Sabah Gazetesi’nde yayınlanan bir makaledeki yanlış anlamayı gidererek, son noktayı koydu:
Sabah Gazetesi Ekonomi Sayfası ‘nda Yasemin Salih’in kaleme aldığı “Yeşil İnşaat şehit ailelerini yuva sahibi yapacak” başlıklı yazıda, Yeşil Kundura ve Yeşil İnşaat’ ın sahibi Engin Yeşil’in, örnek bir duyarlılık göstererek, şehit aileleri ve maddi durumu iyi olmayan dul kadınları ücretsiz ev sahibi yapmaya hazırlandığını anlattı. Engin Yeşil, ilk etapta İskenderun’da 100 konut yapacaklarını söylemesine rağmen sohbet sırasında yazının bir bölümüne yansıyan, “Bir arsa belirledik, belediye bedelsiz vermedi ancak, çok cüzi bir miktara Nuri Üysen burayı satın alarak bize bağışladı” sözleri kamuoyunda farklı yorumlara neden oldu. Bu anlamlı ve hayırlı projeye, sanki “İskenderun Belediyesi’nin arazi vermek istemediği” yönünde bir anlam teşkil etmesi üzerine, Hayırsever İşadamı Nuri Üysen bir açıklama yaparak, konuya açıklık getirdi.

Nuri Üysen’de bu projeye katkı sunmaktadır

Hayırsever işadamı Nuri Üysen, “Yeşil İnşaat Sahibi Engin Yeşil’in ifadesinden İskenderun Belediyesi’nin arazi vermediği anlamının çıkarılmasını kabul etmek mümkün değil. Böyle bir durum söz konusu bile değildir. İskenderun Belediye Başkanı Sayın Yusuf Civelek bu projeye ilk andan itibaren sahip çıkmış, ilgi göstermiş, belediye meclisi ve ilgili encümenden bununla ilgili kararların çıkarılmasını sağlamıştır. En son, TOKİ konutlarının yanında Maliye’ye ait bir araziyi bu amaca çok uygun olduğunu düşünerek, belediye adına maliyeden satış talebinde bulunmuştur. Belediyenin; yasa ve mevzuatlara göre araziyi bedelsiz verilmesi yönünde yetkisi olmadığından, bu bedelin benim tarafımdan ödenmesi kabul edilmiş, bu doğrultuda hazırlıklar son aşamaya getirilmiştir. Belediyemiz; Engin Yeşil ve Nuri Üysen kadar bu projeye katkı sunmaktadır. Bu arazinin, altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları belediyemiz tarafından yapılacaktır. Yazıdaki yanlış anlamın düzeltilmesi amacıyla, acilen açıklama yapma gereği duyulmuştur. Şahsım ve İskenderun adına, Sayın Engin Yeşil’e ve İskenderun Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Civelek’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum “diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.