Kısa adı İSSİAD olan İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. 73 üyesi bulunan İSSAD’ın Genel Kurulun da gündemde yer alan Yönetim ve Denetim Kurullarının Raporları, Bilânço gelir, gider cetvellerinin okunması, 2013 yılı tahmini gelir ve gider bütçenin görüşülmesi ve 2013 yılı aidat miktarı belirlenmesi konuları görüşülerek karara bağlandı. Genel Kurulda bir konuşma yapan Başkan Recep Atakaş, ülke ve bölge ekonomisinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi ve “Özellikle bölgemizde çok önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Demir çelik, enerji ve lojistik sektörlerinde yerli ve yabancı yatırımcıların dikkatini çeken İskenderun Körfezi’nde bizlere düşen en önemli görev ise proje üretebilmektir. İlimiz bir Bakanı olduğu için de çok şanslıdır. Yatırımcılara büyük destek veren, önlerindeki engellerin kalkması yönünde mücadele eden Adalet Bakanımız Sadullah Ergin’e de teşekkür etmek istiyorum. İSSİAD olarak düzenleyeceğim panellerle, konferanslarla da bölge işadamlarımıza katkı sunmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.
Tek listeyle girilen seçimde yönetim kurulu, şu isimlerden oluştu:
Recep Atakaş, Mehmet Akıncı, Sezai Boncuk, Vefik Çelik, İlhan Binbay, Ali Zontur, Mustafa Baştuğ, Mehmet Yıldırım, Müfit Tennioğlu
Denetim Kurulu;
Suphi Şaşati, Nejat Yanık, Cevri Toklucu’dan oluşurken
DASİFED Üyeliği ; Recep Atakaş, Vefik Çelik, Mehmet Akıncı, Ali Zontur, Sezai Boncuk, Mehmet Yıldırım’dan oluştu. Onur Kurulu ise Ali Dündar Çetin, İbrahim Yaz ve Özcan Aslan’dan oluştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.