Türkiye Okuyor Projesi kapsamında İskenderun da kitap bağışında bulunan sanayici Recep Atakaş
“Bütün kötülüklerin temelinde cehalet yatar” dedi. Sanayici, Recep Atakaş ise İskenderun Kaymakamlığına 100.000 bin kitap bağışı yaparak ulaşılması güç bir rekora imza attı.
Yapılan anlamlı eğitim bağışı sonrası İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Atakaş’a bir teşekkür plaketi takdim etti. Kaymakamlıkta yapılan plaket töreninde konuşan İskenderun Kaymakamı Su, “Kitap Bağışı’ olarak devan ettirdiğimiz kampanyamıza işadamlarımız, değişik sivil toplum kuruluşlarımız bu kampanyamıza destek verdiler. Şu anda 640 bin kitaba ulaştık. Sağ olsun bu kampanyada Recep Bey’de 100.000 bin kitap ile kampanyamıza destek verdiler. Kendisine okullarımız ve öğrencilerimiz adına, ilçemiz adına ve şahsım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Sanayici Recep Atakaş ise “geleceğin büyükleri çocukları en iyi şekilde eğitmek, en iyi şekilde sosyal olarak hayata hazırlamak ve en iyi şekilde girişimci hukuku aşılamak zorundayız. Bunun içinde çocuklarımıza, her zaman elimizden gelen desteği vermemiz gerekir. Bu konuda devletimizin eğitime verdiği desteği hepimiz görüyoruz. Devletimiz elinden gelen her şeyi yapıyor fakat her yere de yetişmesi mümkün olmadığı için devlet millet el ele vererek devletin yetişmediği yerlerde millet olarak devreye bizlerin girmesi ve devletin yükünün azaltılması çok daha uygun olur. Çocuklarımızı hayata hazırlarken, onlara medeni cesaret ve girişimci ruhu hazırlamalıyız. Bildiğiniz gibi eğitimsizlik en büyük cehalettir. Çocuklarımızı cehaletten uzak tutmak için eğitimlerine katkı sağlamak zorundayız” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.