Özel Tufan Yıldızlar Koleji öğrencisi Fatma Cansu Akkoyun, Orta Öğretim Yerleştirme Puanı (OYP)’de Dörtyol 1.si ve Hatay 5. olarak başta ailesi ve öğretmenleri ile Özel Tufan Yıldızlar Koleji kurucusu Osman Tufan’a, gurur ve sevinci bir arada yaşattı

Şampiyon yine Tufan Yıldızlar’dan çıktı

Dörtyol Özel Tufan Yıldızlar Koleji öğrencisi Fatma Cansu Akkoyun, 496.019 puanla Dörtyol birincisi, Hatay 5’ncisi olarak gurur kaynağı oldu.
Her yıl ilköğretimden en iyi Anadolu Liseleri ile Fen Liseleri’ne, lise bölümünde de en iyi üniversitelere yıldız yetiştiren Özel Tufan Yıldızlar Koleji, başarı çıtasını Türkiye’de en iyi 50 okul arasına girmek olarak belirledi. Hatay’ın seçkin okullarından Özel Tufan Yıldızlar Koleji, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek, Orta Öğretim Yerleştirme Puanı (OYP)’de 496.019 puan alan Fatma Cansu Akkoyun’la Dörtyol birincisi Hatay 5’ncisi oldu.
Fatma Cansu Akkoyun, Özel Tufan Yıldızlar Koleji’nde öğrencilere sunulan imkanlar, öğretmenlerin ilgisi ve uygulanan eğitim sisteminin kalitesinin başarıda en önemli pay sahibi olduğuna vurgu yaptı. Dörtyol birincisi Hatay beşincisi olan Fatma Cansu Akkoyun’u makamında kabul eden Tufan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tufan, Cansu Akkoyun’a nazar boncuklu altın taktı. Tufan Yıldızlar Koleji’nin başarı çıtasını her geçen yıl daha da yükseltmek hedefiyle hareket ettiklerini belirten Osman Tufan, Türkiye’de ilk 50 okul arasında olmak için çalışmayı sürdüreceklerine vurgu yaptı. 2011-2012 öğretim yılında mezun ettikleri 29 öğrenciden 27’sinin çeşitli okullara yerleşeceğini belirten Tufan, okulun ortalama puanının da 425 olmasının sevindirici olduğunu söyledi. Mutluluğunu düzenlediği basın toplantısında ifade eden Tufan, “Tufan Yıldızlar Koleji olarak bir hedef belirlemiş, yetiştirdiğimiz çocukların vatana, millete hayırlı birer birey olmasını hedeflemiştik. Türkiye’nin çağdaş yüzüne, çağdaş geleceğine, çağdaş öğrencilerini yetiştireceğiz. 3 yıldan beri emek verdiğimiz kızımız Fatma’yla bugünlere geldik. O da bizi yanıltmadı, yapılan bu denemeler neticesinde sadece 1 yanlışla bizi çok sevindirdi. Şuan SBS olarak Dörtyol ilçesinde birinciyiz. Bu sene 29 öğrenci mezun ettik, diğer 27 öğrenciyi de dahil ettiğimizde 2 öğrencimiz hariç, okulumuzun 425 puan SBS ortalaması var” dedi. Beşiktaş’lı olmasına rağmen Galatasaray Lisesi’ni tercih edeceğini belirten Fatma Cansu Akkoyun, başarısını başta ailesine ve öğretmenlerine hediye ettiğini söyledi. Akkoyun, ’’Çalışarak aldığım bu puan sürpriz değil. Önce ülkeme sonra da aileme katkı sunacak faydalı bir birey olmak istiyorum’’ diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.