İskenderun Belediyesi’nce, İskenderun Tarihi Kent Merkezi Kentsel Tasarım Fikir Projesi ile Kültür Varlıkları ve Koruma Alanlarının Tasarım Rehberi hazırlığı kapsamında bilgilendirme sunumu düzenlendi.

Belediye Brifing Salonu’nda düzenlenen sunuma, Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Başkan Yardımcısı Haluk Arlı, Park Bahçe Müdürü Bülent Temel, İmar Müdürü Azim Şahin ve İmar Müdürlüğü personeli katıldı.

İskenderun Tarihi Kent Merkezi Kentsel Tasarım Fikir Projesi ve Kültür Varlıkları ve Koruma Alanlarının Tasarım Rehberi Hazırlama projesini üstlenen Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yrd. Doç. Dr.Tuba Akar ve Öğr.Gör. Dr. Yener Baş, sunumu, hazırladıkları pafta ve slayt desteği eşliğinde verdi.

Belediye Başkanı Civelek, Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yrd.Doç.Dr.Tuba Akar, Öğr.Gör.Dr.Yener Baş ve diğer katılımcılar, hazırlanan paftayı birlikte inceledi.

Proje kapsamında, tescilli yapılar ve yakın çevresinin yapılaşmasına yönelik çalışmanın yanı sıra parseller, demiryolu garı ve yakın çevresinde kentsel tasarım çalışması yapılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.