Egemen İnşaat ve Sayek Ailesi İskenderun’un çehresini değiştirecek ve ilçemizin gelişmişlik çıtasını biraz daha yükselten bir projeye müşterek imza attılar. Meydan Mahallesi üzerinde 46 bin metre kareye yayılacak olan Yaşam Merkezi , adeta kentin ortasında parlayan bir yıldız olacak. Çekim ve cazibe merkezi olacağı bugünden belli olan Yaşam Merkezi Projesine, Egemen İnşaat adına Süleyman Çelik ve Nejati Sürmeli, Sayekler adına da Fadi Sayek ve Kozma Sayek imza attılar. Ben kendi adıma devasa projenin bir Türk şirketi tarafından, üstelikte ilçemizin gözde inşaat firmalarının birisi tarafından yapılacak olmasından dolayı mutluyum.
İlçemizin modern yüzü olacak Yaşam Merkezi’nde spor merkezlerinin, banka değil banka şubelerinin, otel, çarşı ve cafe ve sinemanın olacak olması bu mıntıkayı oldukça faklı kılacak adı üstünde gerçekten Yaşam Merkezi haline getirecek ve kentimizin medarı iftiharı olacaktır. İlçemize sosyal ve sportif olanakları tam bir konforla sunan ve ilçemizin ihtiyaçlarına göre tasarlanan Yaşam Merkezi’nin mimarları, kurucuları ya da tasarlayıcılarını yürekten kutlamak istiyorum. Bundan böyle komşu illere taşınmaya, ilçemiz parasını diğer illerde harcama paydos diyorum.
Bölgemize yeni bir nefes, soluk ve yüz olacak söz konusu proje, sosyal yaşamımızı zenginleştirecek, İskenderun’un gezilecek, görülecek ve vakit geçirilecek en önde gelen mekanlarından biri olacaktır. Doğaya uyumlu çağdaş proje aynı zamanda diğer yatırımcılara cesaret verecek, yeni yatırımların oluşumuna katkı sağlarken, ağırdan giden kimi projelerinden de hız kazanmasına vesile olacaktır.
İskenderu’un tanıtımı ve gelişimi adına ellerini taşın altına koyan, büyük bir sorumluluk ve özveriyle projeye başlayan ve projenin harfiyen uygulanması adına yoğun mesailerini aylar, günler öncesinden başlatan imza sahiplerini yani Egemen İnşaat ile Sayek Ailesi’ne teşekkür ediyorum. İskenderun’u geleceğe taşıyan, büyük ölçekli Yaşam Merkezi Projesi’yle İskenderun’da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Oluşturulacak Yaşam Merkezi, belki de bundan sonra oluşturulacak merkezlerin lokomotifi ve öncüsü olacaktır. İlk olmak,iİlki yapmak ve farkı fark ettirmek her zaman başarıdır. Ben farkı bugünden fark edenlerdenim. Başarılar Sayek Ailesi, başarılar Egemen İnşaat…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.